Microsoft Surface

W obecnych czasach klasyczne tablety zaczęły odchodzić do lamusa ze względu na rozwój smarfonów które stają się coraz większe i oferują więcej niż kiedykolwiek wcześniej w przystępnych cenach. Jednak wykorzystanie ich do zastosowań profesjonalnych jest znikome ze względu na ich ograniczenia. Osoby, dla których klasyczny laptop przestaje być poręczny a smartfon oferuje za mało profesjonalnych rozwiązań jest tablet taki jak nowy Microsoft Surface Go 2 jest to już druga generacja świetnie przyjętego sprzętu mobilnego. Tablet ten tylko na pozór jest standardowym tabletem jakich wiele, jednak gdy zagłębimy się w to co oferuje dostrzeżemy ze system, jaki został na nim wykorzystany, jest Windows 10 Pro znany z komputerów. Wykorzystanie takie systemu oznacza, że będziemy mogli na nowy Surface korzystać z wszelakiego oprogramowania, którego używaliśmy na komputerze.

W obecnych czasach klasyczne tablety zaczęły odchodzić do lamusa ze względu na rozwój smarfonów które stają się coraz większe i oferują więcej niż kiedykolwiek wcześniej w przystępnych cenachMicrosoft Surface Go 2 jest niezwykle smukłym i eleganckim urządzeniem. Jednak w swoim wnętrzu kryje świetne podzespoły wykonane przez renomowane firmy. Sercem tabletu jest szybki i energooszczędny procesor Intel Core M3 8100Y, układem graficznym jest zintegrowany Intel UHD Graphics. Pamięć RAM, w jaką został wyposażony sprzęt to 8 GB w standardzie LPDDR3. Dane będziemy użytkownika, będzie można przechowywać na dysku SSD w technologii M.2, czyli na dzień dzisiejszy najszybszej dostępnej na ryku pod kątem zapisu i odczytu danych.

Ekran, z jakiego będziemy korzystali na tym tablecie to 10.5-calowa matryca w formacie 3:2 o błyszczącej powierzchni oraz wysokiej jasności wyświetlania co zapewnia, że będziemy mogli korzystać ze sprzętu nawet podczas ostrego słońca. Rozdzielczość ekranu wynosi 1920 × 1280, zapewnia to wysoką gęstość rozmieszczenia pikseli na cal, co z kolei prowadzi do faktu, że w żadnym momencie korzystania z urządzenia nie będziemy widzieli pojedynczych pikseli.

Z Microsoft Surface Go 2 będziemy mogli korzystać klasycznie jak z tabletu jednak w momencie kiedy będziemy chcieli na przykład napisać jakiś dłuższy tekst, będzie można w łatwy sposób podpiąć klawiaturę i zamienić tablet w smukły kompaktowy laptop.

Powrót do góry