Lenovo ThinkBook 16p G2 – wydajność zamknięta w eleganckiej obudowie

Lenovo ThinkBook 16p G2 – wydajność zamknięta w eleganckiej obudowie

Ogólna sylwetka laptopa

Na zdjęciach urządzenie się niczym nie wyróżnia, cały czar tego przedmiotu rozpoczyna się z momentem rozpoczęcia korzystania. Laptop posiada bardzo mocną, solidną konstrukcję, która jeszcze jeszcze dodatkowo wzmacniana. Oczywiście samo urządzenie za sprawą najnowszym komponentów jest bardzo wydajne, szczególny wpływ na to procesor od firmy AMD. Dodatkowym plusem względem wcześniejszej generacji jest powiększony ekran, który obecnie wynosi 16 cali, dzięki temu praca na komputerze jest jeszcze przyjemniejsza. Wszystkie te cechy sprawiają, że podczas użytkowania komputera dochodzi się do wniosku, że jest to produkt premium.

Specyfikacja urządzenia

Sercem Lenovo ThinkBook 16p G2 (https://www.kuzniewski.pl/k5130,laptopy-lenovo-ibm-thinkbook-thinkbook-16p-g2.html) jest ultra wydajny procesor AMD Ryzen 7 5800H, bez najmniejszych problemów zapewni on użytkownikom płynne i przyjemne korzystanie z nawet najbardziej wymagających programów. Drugim najważniejszym komponentem jest dedykowana karta graficzna nVidia GeForce RTX 3060, jest to bardzo mocna jednostka umożliwiająca oglądanie filmów, przeglądanie zdjęć w najwyższej jakości. Wbudowana karta graficzna bez problemowo poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi programami graficznymi. Za płynność podczas użytkowania komputera odpowiada 16 GB pamięci RAM, nie jest to powalająca liczba, ale mniej wymagającym użytkownikom powinna na spokojnie wystarczyć. Oczywiście istnieje również możliwość włożenia dodatkowej kości RAM, dzięki czemu zwiększy się ilość RAM, aż do 32GB. Za przechowywanie programów, zdjęć, plików odpowiada wysokiej jakości dysk twardy SSD o pojemność 1000GB. Istotnym elementem 16 calowego laptopa jest również solidna bateria tpy Li-Ion, która umożliwia pracę na komputerze przez 540 minut.

Podsumowanie

Ten nowoczesny ThinkBook od Lenovo to bardzo wydajna maszyna, zamknięta w estetycznej, ale solidnej obudowie. Komponenty komputera to na chwilę obecną to prawdziwy TOP, ciężko o lepsze podzespoły. Jedyną wadą wydaje się pamięć RAM, której liczba w postaci 16 wygląda słabo na tle reszty, na szczęście producent pomyślał o bardziej wymagających użytkownikach i stworzył możliwość dołożenia jeszcze drugiego tyle pamięci.

Powrót do góry