ThinkPad L14 Gen 3

Moc, design oraz wielozadaniowość od zawsze wyróżniała modele ThinkPad i w tym przypadku wszystkie te cechy idealnie współgrają w nowym modelu. 14 calowa matryca Full HD, pojemny dysk SSD oraz najnowsze rodziny procesorów gwarantują sprawność i niezawodność laptopa przez długie lata.

Wnętrze laptopa

Laptop Lenovo ThinkPad L14 Gen 3 ze strony www.kuzniewski.pl to już trzecia odsłona tego modelu. 14-calowy laptop idealnie sprawdzi się w pracy biznesowej. Do wybory mamy wiele konfiguracji poczynając od procesorów z serii Intel-i3, na Intel-7 kończąc. Znajdą się również zestawienia z procesorami ze stajni AMD od Ryzen 3, aż do Ryzen 7. Bazowo modele posiadają 16 GB wbudowanej pamięci RAM, z możliwością rozszerzenia do 64 GB. Zasób graficzny wspierany jest przez zintegrowane rozwiązania producenta wybranego procesora czyli serię Intel Iris Xe Graphics oraz dla AMD odpowiednio Radeon Vega. Wszystkie laptopy z tej serii obsługiwane są przy pomocy najnowszego systemu Windows 11 Pro, zainstalowanego bazowo na dysku M.2 2232 o pojemności 512 GB.

Moc, design oraz wielozadaniowość od zawsze wyróżniała modele ThinkPad i w tym przypadku wszystkie te cechy idealnie współgrają w nowym modelu

Specyfika pracy

Przedstawiona seria laptopów świetnie poradzi sobie z codzienną pracą biznesową. Wielowątkowość wybranych procesorów zapewnia sprawne działanie wszelkich programów niezbędnych do pracy. Mowa tu oczywiście o pakiecie Office, jak i innych niezbędnych aplikacjach przeznaczonych do pracy. Waży on nieco ponad kilogram, a producent zapewnia czas pracy na baterii do 10 godzin ciągłego użytkowania. Dysk nie zaskakuje wielkością, wręcz przeciwnie. 512 GB jest aktualnie standardem laptopów biznesowych z uwagi na niskie zapotrzebowanie na większe pojemności. Jeśli jednak dysk byłby dla właściciela zbyt mały, z łatwością można wymienić go na inny dostosowany do własnych potrzeb.

Laptop posiada również szereg wejść:

  • 2x USB 3.2 Gen 1
  • 1x USB-C 3.2 Gen 1
  • 1x Thunderbolt 4
  • 1x HDMI
  • Czytnik kard microSD
  • Złącze Ethernet
  • Wyjście audio oraz wejście mikrofonu.

Dla kogo będzie najlepszy?

Model ten będzie idealnym rozwiązaniem dla właścicieli firm, którzy potrzebują narzędzia do pracy w ruchu. Lenovo ThinkPad L14 Gen 3 bowiem w podstawowej konfiguracji waży 1.3 kilograma, co sprawia, że nie jest za ciężki aby zabierać go ze sobą na wyjazdy czy w delegacje. Jest to również plusem dla freelancerów. Standard wifi oraz Bluetooth sprawia, że laptop ten w połączeniu z wydajnymi procesorami poradzi sobie z zadaniami takimi jak obróbka grafiki, filmów lub dźwięku.

Jaką konfigurację wybrać?

Dla najbardziej wymagających użytkowników dobrym wyborem będzie wybranie laptopa z procesorami serii Intel-i5 dwunastej generacji, lub odpowiednikami AMD, czyli Ryzen 7 piątej generacji. Warto również dopłacić i zakupić model z większą ilością pamięci RAM. Bazowe 16 GB z pewnością nie będzie sprawiało problemu, jednak specyfika pracy nowych programów z roku na rok wciąż się komplikuje, przez co zainwestowanie w większy zasób pamięci, da użytkownikowi spokój na długi okres czasu.

Podsumowanie

Laptop z pewnością sprawi się jako niezawodne narzędzie pracy. Lekkość, sprawdzone rozmiary oraz schludna stylistyka sprawiają, że sprzęt ten jest ideałem na rok 2023.

Powrót do góry