Lenovo ThinkBook 15p G2 – optymalny laptop w dobrej cenie

Lenovo ThinkBook 15p G2 – optymalny laptop w dobrej cenie

Laptop Lenovo ThinkBook 15p G2 okazał się bardzo udanym egzemplarzem: ładny, niezawodny, szybki i w dobrej cenie (więcej informacji tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k5297,laptopy-lenovo-ibm-thinkbook-thinkbook-15p-g2.html). Dlatego jeśli potrzebujesz laptopa do codziennych zadań, koniecznie przyjrzyj się ThinkBookom z procesorami AMD Ryzen. Lenovo jest naprawdę znane z dobrych laptopów roboczych. A z zewnątrz trudno dostrzec, co jest w nim takiego wyjątkowego. Ale kiedy popracujesz na nim przez kilka dni, zrozumiesz dlaczego warto go mieć.

Laptop Lenovo ThinkBook 15p G2 okazał się bardzo udanym egzemplarzem: ładny, niezawodny, szybki i w dobrej cenieDziś recenzujemy Lenovo ThinkBook 15p G2 z procesorem AMD. Porozmawiamy o tym, co jest takiego wyjątkowego w tym laptopie, który zamienia zwykłego konia roboczego w mustanga!

Najpierw przyjrzyjmy się temu laptopowi dużymi pociągnięciami. W mojej konfiguracji:

  • Ryzen 5 4500U
  • 8 GB szybkiej pamięci DDR4 3200 MHz wlutowane na płycie
  • Zintegrowana karta graficzna AMD Radeon
  • Dysk SSD 512 GB NVMe firmy Samsung.

Ale możesz też uaktualnić urządzenie. Zainstaluj jeszcze jedną płytkę RAM i kolejny dysk SSD NVME. Możesz więc z łatwością podkręcić swój komputer do 40 GB pamięci RAM i 2 TB dysku SSD, jeśli jesteś typem osoby, której zawsze kończy się pamięć masowa. Nie jest zły.

Kluczem jest oczywiście chip AMD, który jest zarówno zimny, jak i szybki, ale przejdźmy do tego.

Wydajność laptopa Lenovo ThinkBook 15p G2

Laptop jest bardzo szybki, co w zasadzie jest standardem w przypadku urządzenia napędzanego nowymi procesorami AMD. Laptop bez problemu poradzi sobie z pracą biurową, przeglądaniem stron internetowych, a nawet montażem filmów w 4K. Dzięki 7nm procesorowi laptop wytrzymuje około 6-8 godzin dość intensywnej pracy. Ładuje się przez USB Typu-C, a szybkie ładowanie jest obsługiwane.

Co jest na zewnątrz?

Metalowy korpus wykonany ze stopów aluminium i magnezu. Wygląda super utylitarnie i filozoficznie przypomina Pixelbooka Google, który bardzo może się podobać. Laptop jest również kompaktowy. W rzeczywistości Lenovo twierdzi, że jest to najmniejszy metalowy laptop w swojej klasie. Istnieją jednak dwa rozmiary laptopów: 14 i 15 cali. Model 15-calowy, jest naprawdę mały i waży tylko 1,7 kg. 14-calowy model waży jeszcze mniej – 1,4 kg.

Powrót do góry