Dlaczego dobrym rozwiązaniem będzie zakup Lenovo ThinkPad E15 Gen 4?

Dlaczego dobrym rozwiązaniem będzie zakup Lenovo ThinkPad E15 Gen 4?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorców, a także programistów, grafików czy architektów decyduje się na zakup Lenovo ThinkPad E15 Gen 4 (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k5465,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-e-thinkpad-e15-gen-4.html). Jakie są największe zalety wspomnianego rozwiązania?

Obudowa

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podstawowym kolorem omawianego modelu jest metaliczny szary. Godny uwagi jest fakt, że stosunkowo mała zmiana w strukturze powierzchni aluminiowej pokrywy wyświetlacza może przyczynić się do bardzo ciekawego efektu. Monochromatyczna powierzchnia będzie eksponowała dwa kolory. Należy zaznaczyć, że laptop optycznie wydaje się smuklejszy u podstawy. Jest to spowodowane tym, że okalająca ją szwajcarska krawędź zwęża się na zewnątrz. Nie można pod żadnym pozorem zapomnieć, że jednostka zasadnicza urządzenia została wykonana przez producenta z tworzywa sztucznego. Oczywiście wierzch jest lakierowany, dzięki temu doskonale będzie komponował się z pokrywą wyświetlacza. 

Komunikacja

Firma Lenovo nie zapomniała o module Wi-Fi Realtek, który obsługuje Wi-Fi 6, a także gwarantuje właściwe prędkości sieciowe. Warto zaznaczyć, że zarówno w przypadku wysyłania, jak i pobierania danych laptop będzie pozostawał poniżej granicy 1000 Mbit/s.

Kamera internetowa

Użytkownicy oczywiście doceniają, że kamera w laptopie ma rozdzielczość Full HD. Ponadto w bardzo sprzyjających warunkach oświetleniowych może dostarczyć klientom biznesowym ostry obraz o bardzo wysokim kontraście. Zaletą jest również to, że szerokokątny obiektyw zapewni efekt fisheye.

Bezpieczeństwo

Należy mieć świadomość, że AMD Ryzen 5 oferuje zabezpieczenia SecureBoot oraz TPM 2.0. Z kolei wspomniana wcześniej obudowa posiada gniazdo blokady Kensington. Oczywiście występuje także czujnik linii papilarnych przeznaczony do logowania się do systemu Windows.

Konserwacja

Użytkownicy nie powinni mieć większych problemów ze zdjęciem pokrywy jednostki zasadniczej. Warto wiedzieć, że pod nią będzie znajdował się wolny port dla dysku SSD 2280 M.2. Istnieje również możliwość wymiany wbudowanego modułu pamięci RAM. Godny uwagi jest fakt, że poszczególne podzespoły wewnątrz modelu są praktycznie takie same jak te zastosowane m.in. w ThinkBooku 14 G4.

Wydajność

Należy zaznaczyć, że do wyświetlania grafiki został wykorzystany przez producenta wewnętrzny układ graficzny procesora AMD. W rezultacie omawiany model doskonale zda egzamin do pracy nie tylko w biurze, ale również w domu. Użytkownicy doceniają urządzenie ze względu na bardzo dużą wydajność w stosunku do ceny.

Powrót do góry