Co skrywają w obudowie dobrej klasy laptopy biznesowe?

Co skrywają w obudowie dobrej klasy laptopy biznesowe?

Różnego rodzaju specjaliści oraz osoby wymagające od laptopów maksymalnej wydajności bardzo często sięgają po modele biznesowe. Są one bowiem wyposażone w nowoczesne podzespoły, a pod względem wizualnym charakteryzują się smukłym, przyciągającym uwagę designem. W niniejszym artykule zostaną wymienione i pokrótce opisane ich najważniejsze parametry użytkowe.

Gwarancja komfortowego realizowania wszystkich zadań

Różnego rodzaju specjaliści oraz osoby wymagające od laptopów maksymalnej wydajności bardzo często sięgają po modele biznesoweStandardowy laptop biznesowy waży maksymalnie 2 kg i posiada solidną obudowę wykonaną z aluminium bądź włókna węglowego, która jest ponadprzeciętnie odporna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Może być zatem z powodzeniem wykorzystywany poza biurem – np. w pociągu, kawiarni czy nawet na ławce w parku. Kolejna cenna właściwość to bez wątpienia długi czas pracy na baterii, wynoszący do 8 godzin na pojedynczym ładowaniu. Serce urządzenia stanowi zazwyczaj szybki, kilkunastordzeniowy procesor Intel Core i5 lub i7. Dzięki wysokiej mocy obliczeniowej świetnie radzi sobie z przetwarzaniem dużej ilości danych. Pozostałe podzespoły wpływające na wydajność to przede wszystkim pamięć operacyjna RAM o pojemności między 16 a 32 GB oraz półprzewodnikowy nośnik SSD zapewniający ekspresowe uruchamianie całego systemu i poszczególnych programów (z obsługą protokołu NVMe). Na uwagę zasługuje m.in. laptop biznesowy Dell XPS 15 9520, ceniony przez użytkowników za niezawodność działania idącą w parze z wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem (o czym także tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k3226,laptopy-dell-xps-xps-15-xps-15-9520.html).

Uniwersalność i bezpieczeństwo

Laptop przeznaczony do zastosowań biznesowych ma przeważnie 14 lub 15-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, ewentualnie UHD 4K (w przypadku najdroższych modeli). Matryca jest wykonana w technologii IPS i wyróżnia się pełnym pokryciem palety DCI-P3. Oznacza to znakomite odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia, co pozwala na tworzenie materiałów graficznych, obrabianie filmów, komfortowe oglądanie seriali, projektowanie obiektów architektonicznych czy swobodne granie w najbardziej zaawansowane gry (multimedialność na optymalnym poziomie). Nie bez znaczenia jest również zwiększone bezpieczeństwo eksploatacji sprzętu, wynikające głównie z obecności czytnika linii papilarnych i platformy szyfrowania TPM. Oto pozostałe istotne elementy:

  • ergonomiczna klawiatura z odrębnym blokiem numerycznym oraz jasnym podświetleniem (przydatnym po zapadnięciu zmroku)
  • szeroki, intuicyjny touchpad o przyjemnej dla skóry fakturze 
  • port WLAN ułatwiający konfigurowanie połączenia internetowego
  • dedykowana karta graficzna
  • kilka złącz USB-C
  • wejścia przystosowane do obsługi różnych kart pamięci (zwłaszcza SD, le też SDXC i SDHC).
Powrót do góry